Nadmierne owłosienie u kobiet to krępujący problem, który dotyka obecnie wielu kobiet. Zbyt duże owłosienie u kobiet może mieć kilka przyczyn. Warto jednak wiedzieć, że nadmierne owłosienie u kobiet to nie wyrok, lecz sygnał od naszego organizmu, że najwyższy czas na badania i odpowiednie leczenie. Warto wiedzieć, że dobrze dobrane leki na nadmierne owłosienie u kobiet mogą całkowicie rozwiązać problem!

Nadmierne owłosienie u kobiet przyczyny – leczenie

nadmierne owłosienie u kobiet na twarzy

Nadmierne owłosienie u kobiet nazywane jest fachowo hirustycyzmem. Kobiety, które dotyka ten problem najczęściej konsultują się z endokrynologiem, który zaleca badanie hormonalne. Są to badania, które wykonuje się w laboratorium na podstawie próbki krwi. Zwykle badane są poziomy hormonów takich jak testosteron, progesteron, prolaktyna. Na ich podstawie wdrażane jest leczenie wyrównujące poziom hormonów. Często zalecane są leki na nadmierne owłosienie u kobiet z dużą zawartością żeńskich hormonów płciowych. Niestety, często wyniki są prawidłowe, a zbyt duże owłosienie u kobiet ma swoje podłoże genetyczne. Wówczas leki na nadmierne owłosienie u kobiet nie pomagają, a leczeniem zajmuje się zwykle lekarz medycyny estetycznej, który leczy zarówno nadmierne owłosienie u kobiet na twarzy, jak i na innych częściach ciała.

Zbyt duże owłosienie u kobiet

Nadmierne owłosienie u kobiet przyczyny leczenie to temat, który znany jest endokrynologom bardzo dobrze. Dlatego możemy być pewni, że zgłaszając się do lekarza otrzymamy fachową pomoc. Warto otwarcie mówić o problemach i nie czekać z wizytą. Leki nie są drogie, a znacząco poprawią komfort życia, szczególnie latem.

Nadmierne owłosienie u kobiet na twarzy

Zbyt duże owłosienie u kobiet występuje zazwyczaj na plecach, karku, w okolicach intymnych, na rękach oraz na twarzy. Nadmierne owłosienie u kobiet na twarzy to zwykle tak zwany wąsik. Kobiety na ogół radzą sobie z nim samodzielnie za pomocą pęsety lub wosku. Niestety, wąsik bardzo szybko odrasta, dlatego lepszym rozwiązaniem jest laser. Wystarczy pięć zabiegów, by zapomnieć o wąsiku na przynajmniej kilka lat. Nadmierne owłosienie u kobiet na twarzy może obejmować także policzki. Również w takim przypadku pomocny będzie laser. Nadmierne owłosienie u kobiet przyczyny leczenie to temat trudny, ale właśnie dlatego warto podjąć kroki ku pozbyciu się tego problemu i ku lepszemu życiu.

Leave a comment