Kobiety, które zaczynają zabawę w aktywny tryb życia, najczęściej swoją uwagę skupiają na mięśniach brzucha – zwłaszcza jego dolnych partii; mięśniach ud i pośladków. Nie zdają sobie przy tym sprawy z tego, że aby ciało było zdrowe, w głównej mierze należy pracować nad mięśniami pleców. To one odpowiadają za postawę i zdrowie człowieka, dlatego nie należy ich pomijać wykonując wszelkie ćwiczenia.

Ćwiczenia na plecy dla dziewczyn

jakie ćwiczenia na plecy

Ćwiczenia na plecy dla kobiet różnią się nieco od tych przeznaczonych dla mężczyzn. Głównym powodem tego jest to, że kobiety z reguły mają mniej siły i nie są w stanie dźwigać dużych ciężarów. Kolejnym powodem jest również to, że kobiety nie chcą być zbyt umięśnione – owszem, chcą wyglądać smukłe i chcą mieć wyrzeźbione mięśnie pleców, jednak nie tak mocno, jak to zwykle wypracowują mężczyźni. Jakie ćwiczenia na plecy dla kobiet są zatem najlepsze?

Ćwiczenia na plecy w domu

ćwiczenia na plecy bez sprzętu

Dla efektywnego treningu na wzmocnienie mięśni pleców, potrzebny jest drążek. Nawet ćwicząc w domu, należy go zakupić w sklepie sportowym. Taki drążek montuje się w futrynie drzwi. Ćwiczenia na plecy w domu wykonuje się poprzez podciąganie. Ważne jest jednak to, by w momencie zawiśnięcia na drążku, ściągnąć maksymalnie łopatki. Następnie powtarza się podciąganie do góry na przykład po 15 razy w 3 seriach.

Kolejne, skuteczne ćwiczenia na plecy w domu, to położenie się na dywanie, na brzuchu. Nogi i ręce wyprostowane i napięte. Z takiej pozycji należy unieść odcinek piersiowy i nogi do góry. Przytrzymać około 3 sekundy i wrócić do pozycji wyjściowej. Powtarzać w 3 -4 seriach po 20-30 powtórzeń.

W domu można również wykonać ćwiczenia na plecy z hantlami. Takie ćwiczenia na plecy z hantlami należy rozpocząć od ustawienia na przykład prawej ręki i prawej nogi na twardej ławce / krześle / stoliku. Następnie, na wyprostowanej ręce lewej podciągać hantel do góry, zginając rękę w łokciu. Ćwiczenia na plecy z hantlami powtarza się po 15 razy w 3 seriach na każdą stronę. Jakie ćwiczenia na plecy dla dziewczyn można jeszcze wykonać w domu?

Ćwiczenia na plecy bez sprzętu, ćwiczenia na plecy okrągłe

Ćwiczenia na plecy z hantlami są efektywne, jednak co z osobami, które nie mają hantli w domu? Dla nich również istnieją ćwiczenia na plecy bez sprzętu! Jakie?

Ćwiczenia na plecy dla dziewczyn, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu, to na przykład klasyczne pompki. Owszem, takie ćwiczenie wymaga siły ramion, więc przeznaczone są dla ćwiczących już pań. Pompki pięknie wyrzeźbią i ramiona, i mięśnie pleców. Wzmocnią i dolną, i górą ich część.

Ćwiczenia na plecy okrągłe to również damska wersja supermena. Należy położyć się na dywanie, na brzuchu. Wyprostować ręce i trzymając w nich na przykład ręcznik, ściągać ramiona do uniesionej ku górze klatki piersiowej. Ćwiczenie powtarzać w seriach po 20 razy.

Ćwiczenia na plecy w domu, czyli ćwiczenia na plecy okrągłe, ćwiczenia na plecy bez sprzętu są naprawdę możliwe i proste do wykonania. Wystarczy odrobina chęci i samodyscypliny a pierwsze efekty będą widoczne już po około 1-2 miesięcy. Należy jednak pamiętać, by po każdych ćwiczeniach rozciągać się. Rozciąganie zapobiegnie wystąpieniu zakwasów i jeszcze bardziej wzmocni wszelkie partie ciała.

Leave a comment