Chcesz podkreślić rysy swojej twarzy? A może nieco je zmienić? W takim przypadku konturowanie twarzy to wiedza, którą warto posiadać.

Jak wygląda konturowanie twarzy krok po kroku? Jak powinno wyglądać konturowanie twarzy okrągłej, a jak konturowanie twarzy kwadratowej? Czy wykonywać konturowanie twarzy na sucho czy konturowanie twarzy na mokro? Jakich kosmetyków do konturowania twarzy potrzebujemy? Czy możliwe jest konturowanie twarzy podkładem? Czy koniczne jest konturowanie twarzy owalnej? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika konturowanie twarzy dla początkujących!

konturowanie twarzy przed i po

Atrakcyjny makijaż to także konturowanie twarzy

konturowanie twarzy kosmetyki

Nie każda z nas posiada ten idealny, owalny kształt twarzy. Właśnie dlatego konturowanie twarzy owalnej jest rzadko praktykowane i wykonuje się je głównie w celu podkreślenia rysów twarzy. Częściej wykonuje się konturowanie twarzy okrągłej, konturowanie twarzy pociągłej czy konturowanie twarzy kwadratowej.

Zasadniczo, każda z nas może wykonać konturowanie twarzy – czym możemy je zrobić?

Konturowanie twarzy na sucho i na mokro

Wyróżniamy dwie metody na konturowanie twarzy – konturowanie twarzy na sucho oraz konturowanie twarzy na mokro. Czym różnią się między sobą?

Konturowanie twarzy na sucho polega na wykorzystaniu kosmetyków suchych, o sprasowanej formule. Najbardziej popularne jest konturowanie twarzy bronzerem. Taki makijaż do konturowania twarzy rekomendowany jest na dzień. Doskonałe jest także jako konturowanie twarzy dla początkujących.

Suche konturowanie twarzy – kosmetyki:

  • puder sypki lub prasowany
  • korektor pudrowy
  • matowy bronzer
  • rozświetlacz w pudrze

Z kolei konturowanie twarzy na mokro jest metodą, która zalecana jest na wieczór. Z takim makijażem konturowanie twarzy jest nieco trudniejsze, dlatego nie jest on polecany jako konturowanie twarzy dla poczatkujacych, ale bardziej zaawansowanych osób. Często wykonuje się wtedy konturowanie twarzy podkładem.

Mokre konturowanie twarzy – kosmetyki:

  • kremy, emulsje do twarzy
  • podkłady
  • kamuflaże
  • sztyfty o odcieniach modelujących
  • płynne korektory rozświetlające

Konturowanie twarzy bronzerem

Jak wspomnieliśmy wcześniej, konturowanie twarzy bronzerem jest jedną z najpopularniejszych metod na konturowanie twarzy – czym wtedy dokładnie wykonuje się makijaż?

Konturowanie twarzy bronzerem najlepiej wykonać z wykorzystaniem specjalnych pędzli. Wtedy można zobaczyć najlepsze efekty dla konturowania twarzy – przed i po daje dużą różnicę. Odcień bronzera dobieramy wtedy indywidualnie do odcienia skóry.

Konturowanie twarzy okrągłej

konturowanie twarzy okrągłej

Konturowanie twarzy okrągłej polega na jej wyszczupleniu. Wówczas konturowanie twarzy krok po kroku jest bardzo łatwe, ponieważ kosmetyk nakładamy na zewnętrzne części policzków, najlepiej na kształt łuku wygiętego do środka twarzy.

Konturowanie twarzy kwadratowej

Z kolei konturowanie twarzy kwadratowej polega na nałożeniu kosmetyku w okolice kości policzkowych, aby złagodzić rysy twarzy. Wówczas konturowanie twarzy można wykonać też z użyciem rozświetlacza.

Konturowanie twarzy pociągłej

konturowanie twarzy owalnej

Inaczej wykonuje się konturowanie twarzy pociągłej. W tym przypadku konturowanie twarzy przed i po ma za zadanie nieco zaokrąglić twarz, zatem konturowanie twarzy pociągłej polega na nałożeniu kosmetyku na kształt lekko poziomych, podwyższających się ku nosowi pasów poniżej policzków.

Sprawdź już teraz konturowanie twarzy przed i po na naszych fotografiach i spróbuj sama – konturowanie twarzy krok po kroku jest bardzo proste!
lista fraz w opisie

Leave a comment