Dieta lekkostrawna po operacji to nie jest „widzi mi się” lekarzy. Dieta lekkostrawna po operacji to konieczność, dzięki której szybko stanie się na nogi i wróci do normalnego życia.

Dieta lekkostrawna przed kolonoskopią

dieta lekkostrawna przepisy kulinarne

Mówiąc o operacjach, należy wspomnieć również o mniej inwazyjnych zabiegach i badaniach. Jednym z nich jest kolonoskopia. Kolonoskopia pozwala zbadać jelito grube, w celu wykrycia na przykład polipów, nowotworów czy zbadania przyczyny zaparć czy krwawienia z odbytu. Przed tym zabiegiem, powinno się przejść na dietę. Dieta lekkostrawna przed kolonoskopią, pozwala na oczyszczenie jelit, udrożnienie ich i szybkie przeprowadzenie badania. Dieta lekkostrawna przed kolonoskopią nie powinna zawierać owoców, warzyw, pieczywa, ziaren słonecznika, maku i siemienia lnianego. Co więc należy jeść?

Dieta lekkostrawna co jeść?

dieta lekkostrawna jadłospis

Czytając o zakazach żywieniowych przed zabiegiem czy operacją, często zadaje się pytanie – Dieta lekkostrawna co jeść, by sobie pomóc a nie zaszkodzić? Dlatego odpowiadając na nurtujące pytania: „Dieta lekkostrawna co jeść?”, „Dieta lekkostrawna produkty?” – poniżej znajduje się lista przykładowych produktów, które z powodzeniem można spożyć na chwilę przed badaniem czy operacją.

Dieta lekkostrawna produkty:

  • chude mięso (wołowina, kurczak, indyk),
  • ryby;
  •  ryż;
  • płatki owsiane;
  • chudy twaróg;
  • czerstwe pieczywo;
  • jajka;
  • kisiel;
  • masło i oliwę;
  • pieczone buraki, marchew, fasolkę.

Dieta lekkostrawna co jeść – przykładowy jadłospis:

Dieta lekkostrawna produkty na śniadanie – ugotowane na twardo jajko z sałatką z pomidorów bez skórki i tosty z białego pieczywa. Dieta lekkostrawna obiad – risotto z marchewką, groszkiem i kurczakiem. Dieta lekkostrawna przepisy kulinarne na kolację – kanapka z jasnego pieczywa i chudej wędliny. Między posiłkami można skosztować koktajlu bananowego na jogurcie naturalnym lub musu z jabłek. Będzie to idealna dieta lekkostrawna na obiad, śniadanie i kolacje.

Wpisując w Internecie: „dieta lekkostrawna przepisy kulinarne”, znajdzie się mnóstwo przykładowego jadłospisu, którym można się zasugerować. Idealnie jednak by było, gdyby dieta lekkostrawna jadłospis była przygotowana przez wyspecjalizowanego dietetyka, który dobierze odpowiednie produkty do danej osoby.

Dieta lekkostrawna dla dzieci

Dzieci również powinny stosować się do diety, jeśli zmagają się z dolegliwościami bólu brzucha i wymiotami. Dieta lekkostrawna dla dzieci, obejmuje między innymi wywar warzywny z ryżem, jako dieta lekkostrawna obiad. Do tego można dodać odrobinę kurczaka i marchewki z groszkiem. Taka dieta lekkostrawna dla dzieci, pozwoli im przejść przez tak zwaną jelitówkę czy inne niestrawności.

Dieta lekkostrawna jadłospis na 7 dni

dieta lekkostrawna jadłospis na 7 dni

Dieta lekkostrawna jadłospis na 7 dni najlepiej jak jest przypisana przez dietetyka. Tylko on wie, co powinno znajdować się w menu, by można było użyć miana: „dieta lekkostrawna jadłospis”. Samemu owszem, można kombinować, jednak doświadczenie dietetyka jest niezastąpione.

Dieta lekkostrawna jadłospis na 7 dni, powinna być bogata w witaminy ale nie powinna zawierać na przykład żelaza i ciężkiego tłuszczu. Dieta lekkostrawna produkty – wszystko to, co szybko doda energii ale nie obciąży wątroby, żołądka czy jelit.

Leave a comment