Kupowanie w lumpeksach wymaga pewnego wysiłku i zaangażowania, jednak dla efektów warto się poświęcić. W ciucholandzie możesz znaleźć wyjątkowe egzemplarze vintage, ubrania ze świetnej jakości materiałów oraz te od znanych marek. I to za grosze! Co więcej, kupowanie ubrań z drugiej ręki jest bardzo w duchu eko. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas lumpeksowych łowów, aby zakupy były naprawdę udane.

Zwracaj uwagę na stan ubrania

Dokładnie sprawdź, czy nie ma dziur, przetarć, plam lub odbarwień. Unikaj też ubrań zmechaconych. Nawet najlepszy fason spodni czy bluzki wygląda niechlujnie, jeśli jest zniszczony.

swetry

Czytaj składy!

second-hand

W lumpeksie często można dorwać rzeczy z jedwabiu, 100% bawełny, prawdziwej wełny, a nawet kaszmiru. Nierzadko znajdziesz też skórzane torebki czy buty. Warto ich wypatrywać, ponieważ z pewnością będą o wiele tańsze niż te nowe, dostępne w sklepach, a posłużą Ci przez długie lata.

Wypatruj ubrań znanych marek

Levis

W secondhandach nie brakuje jeansów Levisa, Wranglera czy bluz Adidasa. Czasami trafiają się nawet egzemplarze wprost z największych domów mody! Za niewielkie pieniądze możesz mieć oryginalny element garderoby, który w sklepie kosztowałby naprawdę sporo.

Bierz pod uwagę potencjał danej rzeczy

maszyna do szycia

Często warto zapłacić grosze za coś trochę za dużego, ale wyjątkowego, a następnie oddać ciuch do przeróbki. Może być to jedynie zwężenie bluzki, ale możesz też iść na całość. Obszerna spódnica świetnie sprawdzi się jako materiał na sukienkę.

Zwracaj uwagę na szczegóły

haftowany wzór

 

Czasami zdarza się, że sama rzecz nie jest ciekawa, lecz ma piękne guziki lub wyjątkową naszytą aplikację. Warto zatem zdecydować się na jej zakup, a ozdobne elementy wykorzystać w innym ubraniu. Nawet niewielka przeróbka odmieni stary ciuch!

Nie tylko ciuchy

poszewka na poduszkę

W niektórych z lumpeksów znajdziesz także zasłony, poszewki na poduszki, pościele czy dywaniki. O ile kupowanie używanej pościeli dla wielu osób nie jest komfortowe, o tyle zachęcam do kupna zasłon, na których można naprawdę sporo zaoszczędzić. Podczas gdy nowe i dobre jakościowo mogą kosztować nawet kilkaset złotych, w lumpeksie ich cena nie przekracza zazwyczaj 100 złotych. Z kolei ozdobne poszewki na poduszki mogą ożywić każde wnętrze i z pewnością nie spotkasz ich w żadnych innym mieszkaniu.

Leave a comment