Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne – czy wspomina o nich lekarz ginekolog podczas wizyty? Niekoniecznie. Nie zawsze. A to ich wielki minus. Zwykle lekarz bez większego zastanowienia przepisze tabletki i woła kolejną pacjentkę. Co jednak dzieje się po ich zażyciu? Jak to wpływa na organizm kobiety?

Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne pojawiają się najczęściej wtedy, kiedy są one źle dobrane. Bardzo często bywa tak, że lekarz przed przepisaniem tabletek nie przeprowadza specjalistycznych badań. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne nie będą występować w każdym przypadku. Na świecie jest mnóstwo kobiet, które stosują tę metodę antykoncepcji i bardzo ją sobie chwalą. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne mogą pojawić się już na samym początku. Często występują jednak dopiero po określonym czasie zażywania. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne zniechęcają wiele kobiet do ich zażywania. Jeśli lekarz nie ma dla nas innej propozycji, to najwyższy czas na to, aby zmienić ginekologa. Pamiętajmy: tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne nie będą występować w każdym przypadku. Czasami zmiana tabletek musi nastąpić kilkakrotnie. W przypadku, gdy tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne są bardzo uciążliwe, powinniśmy rozważyć inne sposoby antykoncepcji.

Źle dopasowana antykoncepcja hormonalna może nieść za sobą wiele niepożądanych objawów. Jest to m.in.:

 • spadek libido,
 • migreny i pogorszenie samopoczucia,
 • nadmierne gromadzenie wody w organizmie,
 • wzrost masy ciała,
 • bóle piersi,
 • obciążenie układu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunki, zaparcia),
 • plamienia między cyklami,
 • zaostrzenie zmian trądzikowych i łojotoku skóry,
 • nagłe zmiany nastroju,
 • rozchwianie emocjonalne,
 • wzrost potasu we krwi,
 • wzrost złego cholesterolu ,
 • powiększenie się żylaków.

Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po odstawieniu

tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne

Zażywając kolejne tabletki, nikt nie zastanawia się nad tym, co wydarzy się po ich odstawieniu. A zwykle dzieje się dużo. Dużo złego. Dlaczego? Dlatego, że z jednej strony podczas regularnego łykania antykoncepcji, hormony w ciele kobiety są uregulowane i działają jak w zegarku. Niestety po zaprzestaniu – następuje zwrot o 180 stopni, który można przyrównać do efektu jojo po zakończeniu „diety cud”. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po odstawieniu często uderzają z podwójną siłą. Właśnie dlatego ich zażywanie należy rozpocząć świadomie. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po odstawieniu wcale nie muszą się pojawić. W przypadku, gdy podczas ich przyjmowania źle się czułyśmy, to po przerwaniu kuracji możemy poczuć prawdziwe ukojenie. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po odstawieniu często dotykają nie tylko kobiet, które stosowały je, jako formę antykoncepcji. Wielu kobietom tabletki przepisywane są podczas trądziku. W takim przypadku tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne mogą być wyjątkowo dotkliwe. Często dochodzi do sytuacji, że na twarzy pojawiają się silne zmiany trądzikowe – jeszcze gorsze, niż przed rozpoczęciem kuracji. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne są zjawiskiem zupełnie naturalnym. Organizm, który nie jest już wspomagany powraca na dawne tory. Skutkiem ubocznym jest zaostrzenie się problemów skórnych. Niestety kobiety, które przyjmują tabletki w celu „wyleczenia” trądziku, niestety będą musiały ponownie z nim walczyć po odstawieniu. Tak samo jak z wypadającymi włosami czy z przyrostem wagi.

Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po odstawieniu, to przede wszystkim ponowna możliwość zajścia w ciążę. Kobiety łykają „tabsy” najczęściej po to, by ciążę „zaplanować”. Po odstawieniu tabletek, ciąża jest jak najbardziej możliwa. Jednak! Możliwa jest również w momencie nieregularnego zażywania pigułek! I o tym należy zawsze pamiętać! Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne mogą działać również w drugą stronę. Wiele kobiet skarży się, że przez rozregulowany układ hormonalny ciężko im zajść w ciążę.

Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po odstawieniu, to również rozregulowanie miesiączki. Jeżeli do tej pory pojawiała się ona co 28 dni, teraz może na jakiś czas zniknąć. Może pojawiać się raz szybciej, raz wolniej. Hormony buzują i stąd taki skutek. Jest to szczególnie uciążliwe w momencie, gdy staramy się o dziecko. Nie możemy skutecznie obliczyć dni płodnych. Teoretyczne długotrwałe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych nie powinno mieć negatywnego wpływu na zajście w ciąże. Często jednak nasz organizm jest na tyle rozregulowany, że po odstawieniu pojawiają się problemy z powiększeniem rodziny.

Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne tycie

Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne tycie – największy problem zaraz po wzmożonym trądziku, z którym przyjdzie się zmierzyć każdej pani, która antykoncepcję odstawi. Choć nie u wszystkich kobiet to się sprawdza – na szczęście!

Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne tycie może pojawić się również w momencie ich zażywanie. Bardzo często waga rośnie o 10 lub 20 kg. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne tycie nie jest normalne i nie musimy się na nie godzić. W dzisiejszych czasach kobiety mają większą wiedzę z zakresu antykoncepcji hormonalnej. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne tycie jest często reakcją na źle dobrany skład. Czasami wystarczy jedynie zmienić tabletki na inne. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne tycie jest często ignorowane przez kobiety. Nierzadko jest to tłumaczone, jako coś zupełnie normalnego. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne tycie jest akceptowalne, jeśli mówimy tu o kilku kilogramach. Kilkadziesiąt kilogramów to znak, że z naszym organizmem dzieje się coś nie dobrego. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne tycie to wystarczający powód, aby ponownie udać się do ginekologa. Jeśli zignoruje on nasz problem, to znaczy, że nie jest to osoba na odpowiednim miejscu. Poszukajmy pomocy u innego specjalisty.

Co jednak z kobietami, które zwiększyły masę w momencie odstawienia pigułek? Przede wszystkim powinny one zwiększyć ilość spożywanej wody. Odstawienie powoduje bowiem zatrzymanie wody w organizmie, wypicie kolejnych litrów paradoksalnie pomoże w wypłukaniu tej zalegającej. Dodatkowa dawka witamin w postaci warzyw i owoców powinna również wspomóc zrzucenie zbędnych kilogramów.

Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po jakim czasie?

Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po jakim czasie, to jedno z najczęściej zadawanych pytań wśród Pań, które chcą zaprzestać łykania pigułek. Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca sprecyzowana, gdyż każdy organizm reaguje inaczej. Jedni już po tygodniu zauważą różnicę, inni – dopiero po miesiącu, dwóch. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po jakim czasie – gdyż każdy przypadek jest zupełnie inny. Może zdarzyć się tak, że nie zaobserwujemy u siebie żadnych dotkliwych zmian. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po jakim czasie zaczynają być widoczne? Jeśli chodzi o zmiany skórne to jest to najczęściej kilka miesięcy. Początkowo nasza cera jest niemal tak idealna, jak w momencie kuracji. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po jakim czasie w przypadku ostrego trądziku? Tutaj może być nieco inaczej. Wypryski mogą pojawić się nawet po kilku tygodniach. Początkowo zwykle są łagodne, jednak z czasem nabierają na sile.

Kontynuując odpowiedź na pytanie – tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po jakim czasie – należy również uwzględnić to, jakie dolegliwości towarzyszyły nam w momencie kuracji. Może okazać się tak, że po odstawieniu w końcu poczujemy się lepiej (np. zrzucimy zbędne kilogramy, których dorobiłyśmy się podczas kuracji).

Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po jakim czasie można mieć pewność, że już się nie pojawią? Niestety tutaj również nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Dotyczy to w szczególności Pań, które zażywały tabletki na trądzik lub bolesne miesiączki. Po odstawieniu może być tak, że wydaje nam się, że przykre dolegliwości już nie powrócą. Nierzadko jednak pojawiają się one dopiero po kilku miesiącach. Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po jakim czasie, to pierwsze pytanie, które nasuwa się po przerwaniu kuracji. Nie popadajmy jednak w paranoję.

Nie warto jest więc zamęczać się pytaniami: „Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne tycie?, Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne po jakim czasie?”. To indywidualna sprawa i każda kobieta przeżyje to nieco inaczej. Należy jednak pamiętać, by z głową zażywać i z głową odstawiać tabletki antykoncepcyjne.

Leave a comment