Rozstępy w ciąży to przypadłość, z którą zmaga się większość kobiet w ciąży i po niej. Czy można się przed nią uchronić? Jaka pielęgnacja będzie właściwa? Kiedy pojawiają się rozstępy w ciąży? Czy istnieją dobre sposoby na rozstępy w ciąży?

Kiedy wychodzą rozstępy w ciąży

rozstępy w ciąży zdjęcia

Kiedy pojawiają się rozstępy w ciąży? Pierwsze rozstępy w ciąży mogą pojawić się już około 4 miesiąca. Warto wiedzieć, że pierwsze rozstępy w ciąży wcale nie muszą pojawiać się na brzuchu. Równie często pojawiają się na udach i biodrach, szczególnie jeśli ciało i figura mocno się zmienia. Wiele kobiet ma także rozstępy na piersiach. Rozstępy zdarzają się na tylko kobietom w ciąży, ale zmiany hormonalne w organizmie zachodzące w czasie ciąży sprawiają, że różowe prążki są bardziej prawdopodobne. Warto wiedzieć, że nie należy czekać z profilaktyką do 4 miesiąca. Stosowanie kremów już od początku ciąży sprawi, że pierwsze rozstępy w ciąży wystąpią później lub nie wystąpią wcale.

Sposoby na rozstępy w ciąży

sposoby na rozstępy w ciąży

Kiedy pojawiają się rozstępy w ciąży, szukamy sposobu, który natychmiast zahamuje ten proces. Warto znać dobre sposoby na rozstępy w ciąży, by cieszyć się pięknym ciałem nie tylko w ciąży, ale też po niej. Po pierwsze, rozstępy po ciąży i w ciąży zminimalizujesz stosując odpowiednie balsamy. Należy smarować się nimi raz dziennie, po prysznicu. Czy wiesz, że większość kobiet sięga po nie, kiedy wychodzą rozstępy w ciąży? To zdecydowanie za późno – pielęgnacje należy zacząć już od 1 miesiąca ciąży. Kiedy wychodzą rozstępy w ciąży, może być już za późno lub oczekiwanie na rezultat będzie dłuższe.

Rozstępy na piersiach

Wystarczy obejrzeć rozstępy w ciąży zdjęcia by przekonać się, jak częstym i przykrym są one problemem oraz kiedy wychodzą rozstępy w ciąży. Rozstępy w ciąży na piersiach można zmniejszyć lub im zapobiec poprzez masaż – każdego dnia pod prysznicem i stosowanie właściwej pielęgnacji – kremów lub olejków przeznaczonych na rozstępy na piersiach w poszczególnych fazach ciąży. Sposoby na rozstępy w ciąży, rozstępy po ciąży oraz rozstępy w ciąży na piersiach to także odpowiednia dieta – duża ilość warzyw i owoców.

Leave a comment