Otrzymanie zaproszenia na wesele zwykle wiąże się z wielką radością.👰 Cieszymy się, że grono naszej rodziny powiększy się, a my będziemy mieli możliwości spotkania się z bliskimi przy jednym stole. Jesteśmy szczęśliwy, że nasi przyjaciele wkraczają na nową drogę życia, a my możemy być tego świadkami. Zazwyczaj, gdy pierwsze emocje już opadną zaczyna się seria “trudnych pytań” typu: jaki dać prezent?, w co się ubrać?, jak zrobić proste fryzury na wesele dla siebie i dzieci? Na jedno z nich – jest szybka odpowiedź!👰

Proste fryzury na wesele, jak sama nazwa wskazuje, powinny być łatwe i szybkie do wykonania. Takie fryzury nie wymagają godzinnej wizyty u fryzjera, gdyż można je wykonać we własnym domu. Jak należy przygotować włosy, by utrzymały się całą, taneczną noc? Poniżej przedstawiamy praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak zrobić efektowne, ale proste fryzury na wesele.

Proste fryzury na wesele do zrobienia samemu krok po kroku

jak zrobić proste fryzury na wesele

Przede wszystkim, gdy chce się wykonać jakąkolwiek fryzurę, należy porządnie umyć włosy. Co to znaczy porządnie? Co najmniej dwa razy. Pierwszy raz – dla usunięcia brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń, które u każdego zbierają się w ciągu dnia, drugi raz – dla nadania im objętości, lekkości i połysku. Do drugiego mycia dobrze jest użyć ziołowego i delikatnego szamponu, który nie obciąży w żaden sposób włosów. Istnieje również niepisana zasada, że jeżeli chce się wykonać upięcie – włosy należy umyć na noc. Jeżeli zaś planuje się włosy rozpuszczone – mycie powinno odbyć się rano, w dniu wesela.

Jakie są zatem proste fryzury na wesele krok po kroku? Pierwszą propozycją mogą być zwykłe, naturalne włosy. Włosy wysuszone na szczotce, dla ich uniesienia u nasady a następnie pasmo po paśmie wyprostowane prostownicą. Prostowanie powinno odbyć się kilkukrotnie na jednym paśmie, gdyż wówczas ma się pewność, że włosy utrzymają się bardzo długo. Po wyprostowaniu, włosy należy spryskać mocnym lakierem a same końcówki potraktować gumą lub żelem do włosów.

ZDJĘCIA

 

Kolejną propozycją na proste fryzury na wesele do zrobienia samemu krok po kroku, to upięcia. Jak wykonać taką fryzurę? Bardzo łatwo! Na przykład zrobić wysoki kucyk. Najpierw górę włosów należy podtapirować i stworzyć idealny “wzgórek” na czubku głowy. Następnie włosy związać w wysokiego kucyka. Kiedy włosy będą miały idealny kształt, należy pojedyncze pasemka skręcać kucyka, skręcać na lokówce. Pasmo po paśmie aż stworzy się burza loków. Włoski podpiąć wsuwkami, żeby żaden kosmyk się nie wysunął w trakcie wesela. Włosy spryskać mocnym lakierem.

Inną propozycją mogą być również proste fryzury na wesele z warkoczem. Warkocze są teraz naprawdę modne i nie trzeba robić od razu wianka wokół głowy. Wystarczy wykonać dobierany warkocz, począwszy od tyłu głowy. Następnie, kiedy już dojdzie się do końca włosów, samą końcówkę podwinąć pod spód i pospinać spinkami. Z boku można wypuścić kilka kosmyków i lekko je skręcić. Górne włosy (od grzywki) powyciągać ku górze, by utworzył się wzgórek. Włosy spryskać lakierem. Taka fryzura jest naprawdę efektowna i szybka do wykonania. Będzie się trzymać całą noc!

Proste fryzury na wesele – loki

proste fryzury na wesele krok po kroku

Proste fryzury na wesele to również ponadczasowe loki, które każdej kobiecie dodają niepowtarzalnego uroku. Nawet, jeśli natura nie obdarzyła nas kalifornijskimi falami, to wystarczy dobry sprzęt i kosmetyki stylizacyjne, aby zdziałać cuda. Proste fryzury na wesele bazują przede wszystkim na efekcie świeżości i lekkości. Minęły czasy, gdy nasze włosy przypominały posklejany hełm lub ptasie gniazdo. W dzisiejszych czasach proste fryzury na wesele muszą być przede wszystkim dziewczęce i przepełnione urokiem. Wielkim plusem jest to, że wizualnie odejmują nam one lat. Jeśli chcemy wykonać proste fryzury na wesele, to wystarczy, że będziemy posiadać w domu prostownicę lub lokówkę. Warto wspomnieć, że wiele kobiet wciąż uwielbia nieśmiertelne wałki, a nawet papiloty. Są one polecane dla tych Pań, których włosy są podatne na skręt. Proste fryzury na wesele nie muszą być idealnie wystylizowane. Jest to sporym ułatwieniem dla tych, którzy nie mają zbyt dużych umiejętności fryzjerskich. Jak zrobić proste fryzury na wesele? Przede wszystkim trzeba zapoznać się z sprawdzonymi trikami, które zostały umieszczone poniżej.

Proste fryzury na wesele do robienia samemu bardzo często ratują nam życie. Nie zawsze uda nam się zarezerwować wizytę u ulubionej fryzjerski. Dotyczy to szczególnie letnich miesięcy, które uznawane są za sezon weselny. Proste fryzury na wesele do zrobienia samemu wykonamy za pomocą standardowych urządzeń i akcesoriów. Takie sprzęty posiada niemal każda kobieta. Proste fryzury na wesele do zrobienia samemu możemy wykonać całkowicie samodzielnie, bez konieczności angażowania osób trzecich. Jest to spore ułatwienie, gdyż nie zawsze mamy w swoim otoczeniu osobę, która jest zdolna nam pomóc. Proste fryzury na wesele do zrobienia samemu zajmują maksymalnie kilkadziesiąt minut. Jeśli zależy nam na pięknych i sprężystych falach, to musimy pamiętać o tym, aby zadbać o optymalną objętość. Proste fryzury na wesele do zrobienia samemu nie wymagają dużego zaangażowania. Ważne jest jednak to, aby stosować się do wszystkich wskazówek, gdyż tylko wtedy efekt końcowy będzie fenomenalny. Proste fryzury na wesele do zrobienia samemu to również doskonała opcja, gdy znajdujemy się daleko od naszego ulubionego salonu fryzjerskiego.

ZDJĘCIA

 

Loki doskonale wyglądają na każdej długości włosów. Oczywiście najłatwiej zrobimy je za pomocą lokówki, jednak nie każda kobieta ją posiada. Proste fryzury na wesele do zrobienia samemu krok po kroku: w pierwszej kolejności musimy ustalić, jak chcemy wyglądać. Czy zależy nam na sprężynkach, czy też subtelnych falach? Proste fryzury na wesele do zrobienia samemu krok po kroku, nie wymagają poddawaniu włosów wysokiej temperaturze. Wystarczy, że po umyciu nawiniemy je na wałki i pozostawimy na całą noc. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dla lepszego utrwalenia spryskać głowę lakierem. Rano, po zdjęciu wałków nasze włosy powinny się pięknie kręcić. Proste fryzury na wesele do zrobienia samemu krok po kroku, to również fale robione prostownicą. Całość zajmie nam maksymalnie kilkanaście minut. Proste fryzury na wesele do zrobienia samemu krok po kroku wymagają odrobiny wprawy. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowaliśmy kręcić włosów prostownicą, to w dzień uroczystości może nam się to nie udać. Decydując się na proste fryzury do zrobienia samemu krok po kroku, musimy realnie ocenić nasze możliwości. Z pewnością nie należy zostawiać eksperymentów na dzień wesela. Proste fryzury na wesele do zrobienia samemu krok po kroku warto wypróbować kilka dni wcześniej. Oczywiście nie stworzymy drugiej, identycznej fryzury, jednak sprawdzimy, jakie uczesanie pasuje nam najbardziej.

proste fryzury na wesele z warkoczem

Jak zrobić proste fryzury na wesele, które utrzymają się nawet do drugiego dnia? Istnieje dość kontrowersyjny sposób na zrobienie loków. Eksperci twierdzą, że w ten sposób można stworzyć falę szybko oraz bezproblemowo. Podpowiadamy, jak zrobić proste fryzury na wesele, które będą prezentować się rewelacyjne. Pierwszym krokiem jest znalezienie o okrągłym kształcie. Może być to np. buteleczka po podkładzie do twarzy. Pewnie niejedna osoba zastanawia się, jak stworzyć proste fryzury na wesele w taki sposób. Nawijamy pasmo włosów na buteleczkę, a następnie mocno spryskujemy lakierem. Trzymamy włosy, aż do wyschnięcia i wysuwamy buteleczkę. Nie puszczamy jednak włosów, a „zgrzewamy je prostownicą”. Jak zrobić proste fryzury na wesele? W tym przypadku chodzi o oddziaływanie wysokiej temperatury. Im większa średnica użytej buteleczki, tym luźniejszy skręt. Należy jednak pamiętać, że lakier oraz wysoka temperatura to połączenie, które nie sprzyja naszym włosom. To jednak dobra metoda dla Pań, które nie posiadają lokówki, a model ich prostownicy nie pozwala na tradycyjne kręcenie. Jest to również odpowiedź na pytanie, jak zrobić proste fryzury na wesele bez specjalistycznych i drogich urządzeń. Tutaj wystarczy nam, jakakolwiek prostownica. Skręt powinien utrzymywać się przez całą uroczystość .

Proste fryzury na wesele krok po kroku: dzieci

Każda mama doskonale wie, że przez uroczystością należy zadbać nie tylko o siebie, ale również o swoje pociechy. Proste fryzury na wesele krok po kroku dla dzieci muszą być przede wszystkim trwałe. Najmłodsi często nie przejmują się swoim wyglądem, szczególnie podczas szaleństwa na parkiecie. Proste fryzury na wesele krok po kroku – kok będzie wyglądał przepięknie na włosach półdługich i długich. Jeśli chcemy zwiększyć jego objętość, to warto użyć do tego wypełniacza. Można zakupić go za kilka złotych. Proste fryzury na wesele krok po kroku, na początek związujemy włosy w wysokiego kucyka. Następnie na czubku głowy umieszczamy wypełniacz i formujemy na nim włosy. Proste fryzury na wesele krok po kroku, kok możemy zabezpieczyć dodatkową gumką, która nie będzie widoczna. Włosy, które nam pozostaną trzeba podpiąć wsuwkami. Dzięki temu kok będzie perfekcyjny, a zarazem wytrzymały. Proste fryzury na wesele krok po kroku, całość możemy uatrakcyjnić za pomocą spinki w kształcie kwiatu lub opaski zdobionej perełkami.

Dla dzieci świetną opcją są również proste fryzury na wesele z warkoczem. Pierwszą propozycją jest stworzenie opaski z warkocza. Na środku głowy robimy przedziałek, a warkocze prowadzimy od środka do tyłu. Złączą się one z tyłu głowy. Wystarczy więc, że zwiążemy je w tym miejscu gumką. Proste fryzury na wesele z warkoczem, to również klasyczny kok opisany powyżej, który otoczony jest warkoczem. Jest to fryzura dla długich włosów. Warkocz tworzony jest z włosów, które pozostały po uformowaniu koka. Zamiast je podpinać tworzymy z nich ozdobą.

Proste fryzury na wesele z warkoczem to również nowoczesne upięcia. Warkocz może rozpoczynać się na karku i iść ku górze. Na czubku głowy możemy również wykonać kok, dzięki czemu tył głowy zostanie wyeksponowany. Proste fryzury na wesele z warkoczem to również tradycyjne upięcia. Dzieci wyglądają pięknie w jednym lub dwóch warkoczykach. Ciekawą propozycją jest kwiecista opaska w formie wianka, która nieco urozmaici upięcie.

Proste fryzury na wesele z warkoczem z pewnością nie rozpadną się nawet podczas najbardziej intensywnej zabawy. Takie upięcia są nie tylko mocne, ale przede wszystkim niebanalne. Proste fryzury na wesele z warkoczem to doskonały wybór zarówno dla starszych, jak i młodszych Pań. Są bardzo wygodne i sprawdzają się nawet podczas bardzo wysokich temperatur.

Leave a comment