Makijaż dzienny powinien podkreślać naszą urodę. Nie może być on zbyt ciężki, gdyż efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Makijaż dzienny musi być przede wszystkim dopasowany do okoliczności. Inny sprawdzi się na spacer, a inny do szkoły, czy też pracy. Makijaż dzienny powinien być więc uniwersalny, gdyż w ciągu dniach odwiedzamy zwykle wiele miejsc. Poniżej przedstawiono przydatne wskazówki, jak zrobić makijaż dzienny.

Makijaż dzienny

makijaż dzienny krok po kroku

Makijaż dzienny oka musi być dopasowany do karnacji, a także koloru włosów i oczu. Niemal każdej kobiecie będzie pasować coś innego. Szybki makijaż dzienny wymaga wypracowania. Z każdym następnym razem będzie on nam wychodził lepiej. Makijaż dzienny oczu nie musi być czasochłonny, pomimo tego, że składa się on zwykle z kilku etapów. Jak zrobić makijaż oka, aby zawsze wyglądać dobrze? Przede wszystkim dopasować go do typu swojej urody. Makijaż dzienny oka powinien również tuszować zmęczenie, czy też drobne niedoskonałości.

Makijaż dzienny dla blondynek

makijaż dzienny dla opadającej powieki

Makijaż dzienny dla blondynek o jasnej karnacji nie może być zbyt mocny. Smoky eyes w godzinach porannych może wyglądać wulgarnie. Jak zrobić makijaż dzienny, jeśli nasza skóra jest opalona, a włosy jasne? Przede wszystkim powinniśmy unikać różu, błękitu oraz fioletu. Makijaż dzienny dla blondynek musi być stonowany. W innym przypadku będziemy wyglądać po prostu tandetnie. Jak zrobić makijaż dzienny, aby być pozytywnie odbieraną przez otoczenie? Najlepiej nie nakładać na siebie zbyt dużej ilości kosmetyków.

Makijaż dzienny dla blondynek nie musi być nudny i naturalny. Istotnym jest jednak to, aby zachować zdrowy umiar. Makijaż dzienny krok po kroku, to przede wszystkim trwały i dobrze dobrany podkład. Nie może być on zbyt ciemny i ciężki, gdyż z czasem na twarzy stworzy nam się maska. Makijaż dzienny krok po kroku – zacznijmy od twarzy, a następnie zadbajmy o brwi i oczy.
Makijaż dzienny oka nie musi być skomplikowany. Makijaż dzienny dla zielonych oczu świetnie wygląda, jeśli użyjemy zdecydowanego fioletu, czy też brązu. Zdecydowanie należy unikać kolorów zbliżonych do naszej tęczówki. Makijaż dzienny dla zielonych oczu nie będzie wyglądać dobrze, jeśli użyjemy zielonych, czy też niebieskich cieni. W efekcie uzyskamy rozmyte spojrzenie, a tego chcemy uniknąć. Makijaż dzienny dla zielonych oczu będzie świeży, jeśli rozświetlimy powiekę za pomocą jasnego cienia.

Szybki makijaż dzienny dla blondynek to również podkreślenie brwi. Nie możemy jednak używać do tego zbyt ciemnych cieni, czy też kredek. Makijaż dzienny krok po kroku: przed nałożeniem warto nałożyć bazę rozświetlającą, która ożywi naszą cerę.
Makijaż dzienny dla niebieskich oczu doskonale wygląda w towarzystwie grafitowych rzęs. Alternatywą jest maskara w kolorze brązowym. Makijaż dzienny dla brązowych oczu najlepiej prezentuje się przy użyciu czarnego eyelinera, czy też maskary. Uważajmy jednak na to, aby efekt nie był zbyt sztuczny.

Makijaż dzienny dla brunetek

szybki makijaż dzienny

Makijaż dzienny dla brunetek z ciemną oprawą oczu może być minimalistyczny. Często wystarczy tylko podkład oraz odrobina tuszu do rzęs. Szybki makijaż dzienny warto urozmaicić subtelnym konturowaniem. Nie może być ono jednak zbyt widoczne. Makijaż dzienny dla brunetek powinien być utrzymany raczej w ciepłych tonacjach. Mile widziane są beże i brązy. Makijaż dzienny dla brunetek to również wyraziste usta. Najlepiej sprawdzi się przygaszony róż, a nawet jasny brąz.

Makijaż dzienny dla brunetek krok po kroku rozpoczyna się od nałożenia bazy, która nawilża, a także ujednolica cerę. Dzięki niej łatwiej nałożyć jest podkład. Makijaż dzienny dla brunetek krok po kroku – nakładając fluid pamiętajmy o tym, aby jednorazowa warstwa nie była zbyt duża. Niedoskonałości lepiej zakryć korektorem. Makijaż dzienny dla brunetek krok po kroku, jak wykonturować twarz, aby wyglądała ona naturalnie. Przede wszystkim powinniśmy używać kosmetyków, które nie są o wiele ciemniejsze, niż nasza skóra.

Makijaż dzienny oczu dla osób to nie tylko cienie do oczu. Jeśli ktoś nie lubi tego rodzaju kosmetyku, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać kocią kreskę eyelinerem. Makijaż dzienny oczu nie może być zbyt wyzywający. Pamiętajmy, że nawet, gdy w domowym świetle wydaje nam się on “w sam raz”, to w słońcu może być o wiele gorzej.

Makijaż dzienny dla niebieskich oczu świetnie będzie wyglądał z czarnymi akcentami. Lepiej jednak odcień “extra black” zostawić na wieczór. Makijaż dzienny dla brązowych oczu nie będzie wyglądał dobrze, jeśli użyjemy cieni w tym samym kolorze. Alternatywą będzie odcień oberżyny.

Makijaż dzienny dla opadającej powieki

makijaż dzienny oka

Makijaż dzienny dla opadającej powieki powinien przede wszystkim optycznie podnieść ją do góry. Najlepiej zrobić to za pomocą cieni. Makijaż dzienny dla opadającej powieki powinien być przede wszystkim przyciemniony w zewnętrznych kącikach. Lepiej unikać kresek eyeliner, gdyż łatwo o wpadkę. Makijaż dzienny dla opadającej powieki nie musi być mocny. Oko możemy otworzyć za pomocą tuszu do rzęs. Wystarczy, że mocniej podkreślimy rzęsy od zewnętrznej strony oka.

Makijaż dzienny dla niebieskich oczu to przede wszystkim brązy. To za pomocą brązowego cienia najlepiej podnieść opadającą powiekę. Makijaż dzienny dla brązowych oczu świetnie wygląda przy użyciu ciemnego fioletu oraz grafitu.

Leave a comment