Hybrydy to bardzo popularny manicure, który wyróżnia się nie tylko efektownym wyglądem, ale również wysoką trwałością. Często jednak możemy spotkać się z przekonaniem, że hybrydy niszczą paznokcie. Jak jest naprawdę?

Hybrydy na krótkich paznokciach i na długich paznokciach

Manicure hybrydowy wymaga zastosowania odpowiedniego wyposażenia, w tym odpowiednich lakierów hybrydowych, podkładowych i nawierzchniowych, które utwardzane są z użyciem lampy. Jak ściągnąć hybrydy? Konieczne jest też specjalne zdejmowanie hybrydy, ponieważ sam wacik i zmywacz to mało.

Można wykonywać hybrydy na krótkich paznokciach oraz na tych dłuższych, dlatego to uniwersalna metoda na estetyczny manicure. Do wyboru jest szeroka gama kolorów lakierów oraz metod zdobienia – każda kobieta może znaleźć coś dla siebie.

jak zdjąć hybrydy

Manicure hybrydowy jest dość trwały – hybrydy na krótkich paznokciach i na tych długich utrzymują się nawet parę tygodni. Z tego też powodu często pojawia się pytanie – czy hybrydy niszczą paznokcie? Specjalne zdejmowanie hybryd może na to wskazywać. Jak zdjąć hybrydy i czy istnieje uczulenie na hybrydy?

Zdejmowanie hybrydy – krok po kroku

Jak ściągnąć hybrydy, aby nie ucierpiały na tym paznokcie? Zdejmowanie hybryd jest nieco trudniejsze niż zmywanie zwykłego lakieru. Zasadniczo hybrydy na krótkich paznokciach są nieco łatwiejsze w zdjęciu.

hybrydy na krótkich paznokciach

Zatem, jak ściągnąć hybrydy? Zdejmowanie hybryd odbywa się przez namoczenie manicure w acetonie. Paznokcie są wtedy otaczane nasądzonym acetonem wacikiem i owijane folią lub chronione specjalnymi kapturkami. Po około 20 minutach lakier hybrydowy zdejmowany jest kopytkiem.

Czy hybrydy niszczą paznokcie podczas zdejmowania? Nie dochodzi wtedy do znacznego osłabienia płytki – jest ona tylko nieco przesuszona, więc warto ją nawilżyć i natłuścić.

Uczulenie na hybrydy

Czy hybrydy niszczą paznokcie? Czy możliwe jest uczulenie na hybrydy? Rzeczywiście, to możliwe. Uczulenie na hybrydy to miejscowa reakcja alergiczna na preparaty stosowane do manicure hybrydowego. Najczęściej uczulenie na hybrydy objawia się wtedy przez miejscowe zaczerwienienie skórek, ale może dawać także objawy takie jak opuchlizna, pęcherze, swędzenie.

Jak zdjąć hybrydy, gdy ma się uczulenie? Należy zrobić to bardzo delikatnie, najlepiej u profesjonalistki.

Leave a comment