“Trądzik hormonalny jak leczyć?”; “Trądzik hormonalny jak rozpoznać?”; “Co na trądzik hormonalny?”; “Trądzik hormonalny dieta – co jeść a czego unikać?”… Pytań o trądzik hormonalny u mężczyzn, kobiet i nastolatków, jest naprawdę wiele. Jednak jakie są odpowiedzi? Czy jest jakiś sposób na jego wyleczenie?

Trądzik hormonalny jak rozpoznać?

Trądzik hormonalny jak leczyć? Bardzo łatwo. Zwykle taki trądzik hormonalny na brodzie i w okolicach ust pojawia się najintensywniej. Niestety, miejsce to jest trudne do zamaskowania. Nawet kobiety, które przecież na co dzień się malują, nie są w stanie w stu procentach ukryć tych niedoskonałości. Makijaż w ciągu dnia się zmywa i krostki są coraz bardziej widoczne. Mężczyźni i nastolatkowie mają jednak jeszcze gorzej. Oni nie używają podkładów więc muszą działać w jakiś inny sposób. Należy więc poszukać odpowiedzi na pytanie: “Trądzik hormonalny jak leczyć?”.

Trądzik hormonalny leczenie naturalne

trądzik hormonalny na brodzie

Leczenie trądziku nie jest łatwe. Jest wręcz uporczywe, żmudne, wyczerpujące. Ogólnie problemy skórne nie są ani miłym doświadczeniem, ani prostym w wyleczeniu. Na to trzeba przede wszystkim czasu i… dużo cierpliwości! Więc co na trądzik hormonalny?

U kobiet sprawa wydaje się być nieco prostsza. Wystarczą dobrze dobrane tabletki hormonalne (antykoncepcyjne), które zapanują nad burzą hormonów i je unormują. Zwykle problem mija już po miesiącu – nawet szybciej. Tabletki działają od wewnątrz i efekty widoczne są gołym okiem. Jest jednak jeden, wielki minus – odstawienie. W momencie odstawienia, problem nawraca – nierzadko ze zdwojoną siłą. Wyjście jest jedno – cały czas brać tabletki i cieszyć się piękną cerą. Jednak, czy to jest rozwiązanie? Czy są inne sposoby? Są! Oczywiście, że są! I to takie, z których mogą korzystać i kobiety, i mężczyźni.

Trądzik hormonalny u mężczyzn i u kobiet objawia się miejscowo i może wstąpić w każdym wieku. Jak sobie z nim radzić? W naturalny sposób! Zioła na trądzik hormonalny to doskonały wybór. Przede wszystkim należy zacząć regularnie pić napary z bratka czyli fiołka trójbarwnego. Posiada on właściwości przeciwzapalne, oczyszczające. Pity regularnie, w formie naparu, oczyści organizm i wpłynie korzystnie na kondycję skóry – w tym na trądzik hormonalny na brodzie i w okolicy ust. Inne zioła na trądzik hormonalny to na przykład dziurawiec, nagietek, mniszek czy łopian. Naprzemienne ich spożywanie i przemywanie zmian mocnym naparem z pewnością pozwoli na szybsze pozbycie się problemu.

Trądzik hormonalny leczenie dermokosmetyczne

trądzik hormonalny jak leczyć

Z trądzikiem można walczyć nie tylko od wewnątrz, ale i na zewnątrz. Zwłaszcza ta druga opcja jest najbardziej pożądana, gdyż twarz – jako wizytówka człowieka – oglądana jest codziennie i dobrze, jeśli prezentuje się bez żadnych skaz.

Trądzik hormonalny na brodzie czy w okolicy ust dobrze jest potraktować zabiegami u sprawdzonej kosmetyczki bądź w klinice dermokosmetycznej. Do zabiegów polepszających stan skóry zalicza się: mikrodermabrazję, peelingi chemiczne i kawitacyjne a także kuracje laserowe. Choć nie są to najtańsze zabiegi, to jednak efekt zawsze zaskakuje. Trądzik znika już po kilku zabiegach. Jednak nie samymi zabiegami i ziołami zwalcza się tą chorobę. Również dużą rolę odgrywa dieta.

Trądzik hormonalny dieta

Przy trądziku hormonalnym nie należy spożywać alkoholu, słodyczy i słodkich napojów, tłustego mięsa i wędlin, smalcu, majonezu i zasmażki a także białego pieczywa. Co zatem jeść, by sobie nie zaszkodzić? Przede wszystkim warzywa i owoce, które posiadają w sobie witaminy z grupy A i B. Są to między innymi: marchew, pomidory, brokuły, kalafior, wiśnie, winogron, śliwka. Należy jeść też dużo orzechów, pestek, jaj, drobiu i pełnoziarnistego pieczywa i makaronów. Dodatkowo należy wypijać około 2 litrów wody, która dodatkowo będzie wypłukiwać toksyny i wszelkie zanieczyszczenia.

Trądzik hormonalny dieta – podstawa zdrowego ciała, zdrowej skory i dobrej kondycji. Warto zdrowo się odżywiać i pić dużo wody, gdyż wówczas nie będzie problemów ani ze skórą, ani ze zdrowiem.

Leave a comment