Na pewno wiele osób zmaga się z problemem suchej skóry. Wiele osób zadaje sobie pytanie: „Dlaczego mam suchą skórę?! Przecież piję wodę! Jem warzywa! Nawilżam! I ciągle nic…” Znajome? Sucha skóra twarzy zimą, wiosną, latem czy jesienią naprawdę może uprzykrzyć życie. Jednak są sposoby na to, żeby złagodzić objawy i porządnie zregenerować nie tylko naskórek ale i głębsze warstwy skóry. Jakie?

Sucha skóra twarzy przyczyny

bardzo sucha skóra twarzy

Przyczyn przesuszonej skóry twarzy może być wiele. Do tych najważniejszych można zaliczyć:

  • nieprawidłowa pielęgnacja –  nie stosowanie kremów nawilżających, zła higiena buzi (używanie nieodpowiednich mydeł i płynów do mycia twarzy, zawierających w swoim składzie alkohol);
  • nie stosowanie kremów z wysokim filtrem UV – bardzo sucha skóra twarzy potrzebuje kremu
    z co najmniej SPF30 i to przez cały rok (należy pamiętać, że sucha skóra twarzy zimą staje się jeszcze bardziej sucha! W końcu w zimie na działanie takich promieni narażona jest głównie skóra twarzy. Krem z filtrem UV pozytywnie wpłynie na jej kondycję);
  • wiatr i suche, klimatyzowane powietrze – bardzo sucha skóra twarzy nie powinna być wystawiana na działanie wiatru czy suchego powietrza z klimatyzacji – zarówno zimnego, jak i ciepłego. Powoduje to bowiem zwiększenie problemu, który często kończy się bólem i spierzchnięciem;
  • nieodpowiednie nawadnianie – zbyt mała ilość spożywanej wody również negatywnie wpływa na kondycję skóry.
  • nieodpowiednia dieta – brak zróżnicowania, monotonność, za mała ilość witamin i minerałów sprawiają, że bardzo sucha skóra twarzy zaczyna swędzieć, szczypać, boleć – po prostu szybciej się starzeć.

Sucha skóra twarzy przyczyny – jak widać, jest ich wiele a można by jeszcze sporo wymienić. Jak zatem w domowych warunkach radzić sobie z tym problemem?

Sucha skóra twarzy domowe sposoby

Sucha skóra twarzy domowe sposoby to przede wszystkim wypełnienie każdego z wyżej wymienionych punktów. Wypełnienie skrupulatne, dokładne, rzetelne i… regularne. Regularność ma tutaj wielkie znaczenie. Niestety od jednej szklanki wody więcej, nic się nie zmieni. Skóra dalej będzie sucha i wrażliwa. Aby poprawić jej kondycję, należy wypijać co najmniej 1.5 litra wody mineralnej (mineralna dostarczy bowiem dodatkowych składników odżywczych i mikroelementów).

Aby się pozbyć problemu przesuszonej skóry, należy nawilżać ją codziennie – rano i wieczorem. Wieczorem kremem tłustym, mocno nawilżającym. Rano – kremem z wysokim filtrem UV (również
w okresie jesienno-zimowym!).

Warto jest też robić raz na jakiś czas delikatne peelingi, które złuszczą martwy naskórek. Taki peeling można wykonać samemu, używając do tego na przykład: peeling bananowy (pół przejrzałego banana, łyżeczka cukru, kilka kropelek olejku waniliowego. Składniki należy wymieszać i nałożyć na twarz.
Po kilku minutach zmyć ciepłą wodą. Banan ma właściwości nawilżające i kojące skórę.

Wymienione powyżej sposoby są odpowiedzią na nurtujące pytanie: Sucha skóra twarzy jak nawilżyć?

Sucha skóra twarzy jak nawilżyć

Sucha skóra u niemowlaka, sucha skóra w ciąży – to również problemy, o których trzeba wspomnieć. Zarówno niemowlęta, jak i kobiety w ciąży są narażeni na przesuszenie delikatnej skóry. Dziecko – sucha skóra twarzy jak nawilżyć? Jak sobie z nią poradzić w tak młodym wieku? I czy to jest w ogóle możliwe?

Sucha skóra u niemowlaka może powodować podrażnienia i ból. Warto więc codziennie nakładać olejek na ciało dziecka – zwłaszcza po kąpieli. Samą kąpiel natomiast powinno się wykonywać delikatnym, nawilżającym produktem aptecznym – na przykład do atopowej skóry. Takim olejkiem powinna myć się również przyszła mama. Sucha skóra w ciąży to problem wielu kobiet, dlatego panie w stanie błogosławionym powinny pamiętać o balsamowaniu i nawadnianiu poprzez picie zdrowej wody. Panie powinny jeść również dużo ogórków i arbuza, które w głównej mierze składają się właśnie z wody.

Sucha skóra u niemowlaka, sucha skóra w ciąży, bardzo sucha skóra twarzy zimą– ze wszystkimi problemami można sobie szybko poradzić. Trzeba być jednak systematycznym i zdeterminowanym, gdyż niestety „sucha skóra twarzy domowe sposoby” – to długotrwała walka. Walka o lepszą kondycję naskórka ale i o zdrowszą skórę właściwą. Walka o lepsze samopoczucie i piękny wygląd.

Leave a comment