Nadmierna potliwość dłoni może stać się dużym problemem: zarówno przy wykonywaniu codziennych czynności, jak i w kontaktach z innymi ludźmi (kiedy niezręcznie jest podawać na powitanie spoconą rękę). Podobnie niewygodna jest nadmierna potliwość stóp. Na szczęście, jeśli chodzi o nadmierną potliwość dłoni leczenie jest możliwe. Wykorzystać można też jednak sposoby domowe.

Nadmierna potliwość dłoni leczenie

Przypadłość tą może skutecznie leczyć i to na różne sposoby. Jednym z nich jest stosowanie antypotliwych preparatów do rąk (które można kupić w aptekach czy drogeriach). Innym sposobem są zaś określone zabiegi, np. jonofreza przy użyciu prądu elektrycznego. Zadaniem prądu jest tutaj uszkodzenie gruczołów potowych. Jonoferezę stosuje się szczególnie do dłoni, stóp oraz pach, a zabieg jest bezbolesny. Aby nadmierna potliwość dłoni znikła, najlepiej wykonać jest około 10 serii zabiegów (polegających na zanurzeniu stóp i dłoni w wodzie przez którą przepuszcza się prąd stały).

Nadmierna potliwość dłoni domowe sposoby

nadmierna potliwość dłoni leczenie

Przed zastosowaniem leczenia (albo chcąc je wspomóc), można zdecydować się na różne samodzielne działania. Tak więc, nadmierna potliwość dłoni leczenie domowe to na przykład:

  • przygotowywanie i picie naparu ze wrzątku (2l) i pięciu łyżek stołowych suszu szałwii, która zawiera duże ilości magnezu oraz witaminy B, a dzięki nim pomaga skórze oddychać i kontroluje pracę gruczołów potowych
  • nacieranie dłoni naparem ze skrzypu polnego (jedna łyżkę stołowa skrzypu + szklanka gorącej wody + kilka kropli octu jabłkowego)
  • robienie dłoniom (dwa razy w tygodniu) 10-minutowej “kąpieli” w: pokrzywie, rumianku albo tymianku, woda nie może być ani zbyt zimna ani zbyt gorąca, po zakończeniu kąpieli dłonie warto przez kilka minut masować
  • wcieranie w dłonie sproszkowanego ziela bazylii, potem umycie ich, osuszenie i wklepanie witaminowego kremu

Nadmierna potliwość stóp

Ona zdarza się również bardzo często i jest bardzo nieprzyjemna, bo wiąże się często z nieprzyjemnym zapachem. Aby nadmierna potliwość stóp została pokonana, warto zacząć stosować olejek z drzewa herbacianego. Posiada on bowiem właściwości antyseptyczne oraz antywirusowe. Na stopach się go delikatnie rozprowadza, a później dokładnie wmasowuje.

Leave a comment